امامت و رهبری، حاکمان زمان

رسول الله و بنی امیه

رسول الله (ص) در رویا مشاهده کردند که بوزینهها (در برخی روایات بنی امیه) بر فراز منبرش بالا میروند و فرود میآیند! ازاین رویا غمناک شدند. [۱۳۴] خدای سبحان از حقیقتی حضرت را با خبر
[صفحه ۱۰۵]
ساخت و از خواب وی این گونه سخن گفت: و ما جعلنا الرویا التی اریناک الا فتنه للناس و الشجره الملعونه فی القرآن. [۱۳۵] «ما رویا را که بر تو ارائه کردیم و نیز درخت نفرین شده در قرآن را وسیله آزمون مردم قرار دادیم.» رسول الله (ص) بعد از این خواب خندان نشد. از امام باقر روایت نقل مینماید منظور از بوزینهها بنی امیه هستند. و مصداق شجره نیز همان بنیامیه میباشد.
از امام سجاد (ع) نیز روایت میکند که از حضرت پرسیدند چگونه روزگار میگذرد. حضرت فرمودند همانند بنی اسرائیل که دچار عذاب فرعون بودند. مردان آنان را میکشت و زنان را باز نگه میداشت. این گونه صبح نمودم که بهترین انسان بعد از رسول الله (ص) بر بالای منبرهای آتش مورد لعن است. افراد به جرم محبت ما حقشان غصب میشود. [۱۳۶] آری خواب رسول الله (ص) تعبیر شد! آن زمان فرا رسید، خوکها بر مسجدها درآمدند. محراب را با شراب بالا آورده آلوده کردند. بوزینهها بر فراز منبرها فرا رفتند. حرمت آل رسول یعنی آل الله را شکستند!
برگرفته از کتاب امام حسن علیه السلام الگوی زندگی نوشته: حبیب الله احمدی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *