آثار, احادیث و سخنان

صحیفه امام حسن – دعا بر علیه دشمن

اشاره
بسم الله الرحمن الرحیم، بسم الله العظیم الاکبر، اللهم سبحانک یا قیوم، سبحان الحی الذی لا یموت.
اسألک کما امسکت عن دانیال افواه الاسد، و هو فی الجب فلا یستطیعون الیه سبیلا الا باذنک اسألک ان تمسک عنی امر هذا الرجل، و کل عدوی فی مشارق الارض و مغاربها، من الانس و الجن، خذ باذانهم و اسماعهم و ابصارهم و قلوبهم و جوارهم
و اکفنی کیدهم بحول منک و قوه و کن لی جارا منهم و من کل جبار عنید، و من کل شیطان مرید، لایومن بیوم الحساب
ان ولیی الله الذی نزل الکتاب، و هو یتولی الصالحین، فان تولوا فقل حسبی الله لا اله الا هو علیه توکلت و هو رب العرش العظیم.
دعای آن حضرت بر علیه دشمنش، آنگاه که نزد معاویه رفت
بنام خداوند بخشنده مهربان، بنام خداوند برتر و والاتر، پروردگارا ای پابرجا تو از هر عیب و نقصی منزه هستی، پاک و منزه است زنده ای که نمی میرد.
از تو می خواهم همانگونه که دانیال را درون چاه از گزند شیران نجات دادی، و به او صدمه ای نرساندند، مرا از آزار این مرد، و هر انسان و جن که در شرق و غرب جهان است در امان داری، و گوشها و چشمها و قلبها و اندامشان را در اختیار بگیر.
مرا با نیرو و توانمندی خودت از کید و مکر آنان در امان دار، و از آنان و از هر ستمگر کینه توز و هر شیطان رانده شده ای، که به روز قیامت ایمان ندارد، در امان دار.
به درستی که سرپرست من خداوندی است که کتاب را نازل فرمود و نیکوکاران را سرپرستی می کند پس اگر روی گرداندند بگو خداوند مرا کفایت می کند، معبودی جز او نبوده، بر او توکل کرده و او پروردگار جهانیان است.
برگرفته از کتاب صحیفه الحسن نوشته: جواد قیومی اصفهانی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *